Aerobinė gimnastika

Aerobinė gimnastika – fizinės treniruotės rūšis, kada specialūs judesiai atliekami pagal muziką. Ji kilo iš pratimų sistemos, stiprinančios organizmo kraujotakos ir kvėpavimo funkcijų pajėgumą bei tobulinančios kūno grožį.
Aerobikos pratimų pradininku laikomas Amerikos armijos gydytojas Kenneth Cooper, kuris siekė akcentuoti ne raumenų masės didinimą, o širdies kraujagyslių sistemos pajėgumą. Jau 1986 m. Cooper suformuluoti principai pradėti taikyti plačiau, bet aerobinė gimnastika vyrų ir moterų sportine disciplina tapo tik 9-ojo dešimtmečio pabaigoje. Rungtis labai populiari Europoje ir Brazilijoje ir būtent šių šalių sportininkai yra pasiekę geriausių rezultatų individualiose, porinėse ir grupinėse (3 atletų) disciplinose.
Pirmasis pasaulio čempionatas, kuriame dalyvavo atletai iš 34 šalių, TGF iniciatyva surengtas Paryžiuje 1995 m. Nuo tada pasaulio čempionatus ir tarptautines varžybas pradėta rengti reguliariai.

Visagine aerobinė gimnastika atsirado 2000 m., kada trenerė (nuo 2002 m. mokytoja metodininkė) Tamara Gaivoronskaja ėmė vadovauti mokyklos aerobikos komandai. Nuo 2001 m. Akrobatikos sporto mokykloje buvo įsteigtas aerobinės gimnastikos skyrius ir atsirado pirma sportininkų grupė. Iš pradžių vaikai dalyvavo mokyklos lygio varžybose, bet greitai ėmė bandyti savo jėgas Lietuvos čempionatuose ir pirmenybėse.
Aerobinės gimnastikos skyriuje nuo 2001 iki 2005 m. dirbo choreografė Ana Matyskina, nuo 2006 m. su komanda dirba choreografė  trenerė Natalja Korobova.
Jau nuo 2003 m. mergaičių komanda užėmė lyderio pozicijas Lietuvoje. 2004 m. Lietuvos rinktinės sudėtyje sportininkės (Eglė-Karolina Kolelytė, Kristina Koniuševa, Nadežda Petruchina, Anastasija Doliba, Alina Artykbajeva, Jekaterina Leonenko, Anastasija Siniakova) dalyvavo Pasaulio jaunių čempionate Sofijoje (Bulgarija) ir iškovojo 8-ąją vietą. Nuo 2003 iki 2006 m. šios sportininkės – daugkartinės Lietuvos pirmenybių nugalėtojos.
Sportininkės Eglė-Karolina Kolelytė, Marija Kobzeva ir Jelizaveta Belaja yra Lietuvos čempionės, Lietuvos rinktinės narės, Pasaulio ir Europos pirmenybių dalyvės.
2005 m. trenerė Tamara Gaivoronskaja organizavo pirmąsias tarptautines aerobinės gimnastikos varžybas Lietuvoje „Visagino – open“. 2006 m. „Visagino – open“ vyko antrą kartą. Varžybos buvo puikiai organizuotos, todėl Lietuvos aerobinės gimnastikos federacija nutarė sujungti tarptautines varžybas ir Lietuvos čempionatą. Taip pat Tamarai Gaivoronskajai buvo perduota brangi aerobikos varžybinė danga (MITUFA) ir Visagino sportininkai gali treniruotis ant tikros aerobikos dangos. Nuo 2008 m. kasmet Visagine vyksta atviras Lietuvos aerobinės gimnastikos čempionatas ir „Visagino – open“ tarptautinės varžybos.
Visagino sportininkai Lietuvos rinktinės sudėtyje ne kartą dalyvavo tarptautinėse sportinės aerobikos varžybose, pasaulio ir Europos čempionatuose: Viktor Kalinin (2002 m. Pasaulio čempionatas, Klaipėda), Eglė-Karolina Kolelytė (2005 m. Europos čempionatas, Koimbra, Portugalija), Eglė-Karolina Kolelytė, Kristina Koniuševa, Jekaterina Leonenko, Marija Kobzeva (2006 m. Pasaulio pirmenybės, Nandžin, Kinija), Marija Kobzeva (2007 m. Europos pirmenybės, Šombatli, Vengrija), Marija Kobzeva (2008 m. Pasaulio pirmenybės, Ulm, Vokietija).

Treneriai:
Natalija Korobova (tel. + 370 656 09 946)

Eglė Karolina Ašmėgienė (tel. + 370 659 93302) (vaiko priežiūros atostogose)

Vktorija Šikšnian (tel. +370 621 75 523)

Julija Zinkevič (tel. +370 624 78 125)

Kreiptis adresu: Visagino sporto centras, Parko g. 2A.

YouTube Preview Image

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.