Biatlonas

Biatlonas sujungia slidžių kroso rungtį ir šaudymą iš mažo kalibro šautuvo. Daugiau nei 3000 metų senumo uolų piešiniai vaizduoja medžiotojus su slidėmis ir lankais bei strėlėmis. 1767 m. Norvegijos ir Švedijos pasienio patruliai rengė pirmąsias lenktynes. 1924 m. įtrauktas į Šamoni žiemos olimpiadą kaip parodomoji rungtis, 1956 m. biatlonas buvo oficialiai įtrauktas į Union internationale de pentathlon moderne (Tarptautinę šiuolaikinio pentatlono sąjungą).

Pirmasis pasaulio čempionatas įvyko Zalfeldene, Austrijoje, 1958 m., o 1960 m. biatlonas tapo oficialia Skvo Velei olimpinių žaidynių rungtimi. Iki 1978 m. joje dalyvavo tik kariškiai, bet tada imta naudoti 0,22 kalibro šautuvus, o atstumas iki taikinio sumažintas iki 50 m, kad civiliams būtų lengviau treniruotis ir varžytis. Buvo pridėta daugiau lenktynių tipų (individualios ir estafetė), moterys pasaulio čempionate pirmą kartą susirungė 1984 m., o olimpinėse žaidynėse – 1992 m. 1993 m. įkurta Tarptautinė biatlono sąjunga (IBU). 1997 m. į pasaulio čempionatą ir Pasaulio Taurę buvo įtraukta nauja persekiojimo rungtis, kuri 2002 m. atsirado ir olimpinėje programoje.

Visagino sporto centre biatlonas vystomas nuo 2002 m.

Biatlonininkus rengia sporto treneriai vyresnieji mokytojai Jevgenj Pečionkin ir Viačeslav Rumiancev.

J. Pečionkino auklėtinis A. Derendiajev – Europos olimpinių festivalių ir trijų pasaulio biatlono čempionatų dalyvis.

Europos olimpiniuose festivaliuose, pasaulio biatlono jaunių ir jaunimo čempionatuose dalyvauja A. Lavrinovič, V. Lagun, M. Domašev, A. Baranovskaja, L. Kolosova, O. Tatarinova, O. Derendiajeva, M. Kaznačenko, A. Pečionkin, A. Timochinas.

Biatlono jaunimo žvaigždės – Pavel Zaplatkin, Michail Ostryj, Artiom Serdiukov, Igor Zubakin.

Trenerių V. Rumiancevo ir J. Pečionkino auklėtiniai – daugkartiniai Lietuvos jaunučių biatlono čempionatų nugalėtojai ir prizininkai.

Treneriai:
Jevgenij Pečionkin (tel. + 370 685 53 891)
Anastasija Lykosova (tel. + 370 692 84 921)
Kreiptis adresu: „Atgimimo“ gimnazija, Tarybų g. 23.

YouTube Preview Image

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.