Lengvoji atletika

Lengvoji atletika – sporto šaka, apimanti ėjimo, bėgimo, metimų, šuolių rungtis. Pavadinimas kilęs iš gr. athlon –„varžybos, kova“, o žodis „lengvoji“ vartojamas atskirti šią sporto šaką nuo sunkiosios atletikos.

Atletika buvo vienintelė sporto šaka pirmojoje Graikijoje vykusioje Olimpiadoje 776 m. pr. m. e.

Naujosios lengvosios atletikos rungtynės, kuriose daugiausia buvo varžomasi bėgimo ir ėjimo rungtyse, pradėtos rengti Anglijoje XVII a. pabaigoje ir XVIII a. pradžioje. Pirmosios rungtynės tarp profesionalių atletų atsirado XIX a. pradžioje. Nuo pirmųjų 1896 m. vasaros olimpinių žaidynių lengvoji atletika įtraukta į olimpinę programą

Pasakoti apie lengvąją atletiką ir sunku, ir lengva. Mes nuo ankstyvos vaikystės susipažįstame su ėjimu ir bėgimu, įvairiais šuoliais ir metimais. Tai tokie natūralūs ir organiški mūsų gyvenimo elementai, kad mes apie juos net nesusimąstome. Vyras, bėgantis į autobusą, moteris, grakščiai einanti gatve, jaunuolis, peršokantis per kelias laiptų pakopas – kasdieniai ir įprasti žmogaus judesiai. O kada žmogus įsinori nubėgti greičiau, iššokti aukščiau, numesti toliau – tada atsiveria viliojantis lengvosios atletikos pasaulis.

Nors lengvoji atletika laikoma sporto karaliene, tačiau šis titulas ne visai tikslus. Teisingiau būtų ją vadinti karaliene-motina, nes lengvoji atletika pagimdė daugybę sporto šakų. Ir dabar jos negali išsiversti be lengvosios atletikos. Ar galima žaisti futbolą arba krepšinį nebėgiojant ir nešokinėjant. Net šachmatininkas vargu ar galės išnaudoti visas savo kūrybines galimybes, jeigu besiruošdamas turnyrui pamirš apie fizinį pasirengimą, kurio pagrindas yra lengvoji atletika.

Bėgančio žmogaus figūra tapo įprasta miesto peizažo detalė. Šie žmonės nesiekia aukso medalių ir nugalėtojų aukso vainikų, tačiau tai jie pripildė šiuolaikinio turinio olimpinį Pjero de Kuberteno devizą: „Svarbiausia – ne nugalėti, o dalyvauti“. Ir jie dalyvauja, įveikdami savo negalią, stiprindami sielą ir kūną.

Visagine šiuo metu lengvąja atletika užsiiminėja 12 vaikų. Juos treniruoja trenerė mokytoja Dina Makarenko.

Trenerės auklėtiniai aktyviai dalyvauja miesto ir respublikinėse lengvosios atletikos varžybose.

Dina Makarenko (tel. +370 65773929)
Kreiptis adresu: Visagino sporto centras, Parko g. 2A.

YouTube Preview Image

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.