Boksas

Boksas yra kovos sportas, kuriame du priešininkai smūgiuoja vienas kitam tik kumščiais, likdami kvadratiniame ringe, apjuostame virvėmis.
Pugilizmas, ankstyvoji bokso forma, pirmiausia pasirodė olimpiniame sporte XXIII žaidynėse 668 m. prieš mūsų erą. Pugilistai, šiuolaikinių boksininkų protėviai, savo judesiuose apsiribodavo smūgių sudavimu ir blokavimu. Vengiant lūžių jų rankos būdavo tvirtai apvyniojamos odiniais diržais, kurių plotis du centimetrai, ilgis du metrai, jie buvo vadinami cestus. Vėliau tapo įprasta sustiprinti cestus švino rutuliukais arba vinimis, o kovos tapo vis aršesnės ir žiauresnės.

Boksas pirmiausia pasirodė Anglijoje aštuonioliktame amžiuje, o 1857 metų pradžioje jam buvo taikomas komplektas taisyklių, kurias suformulavo markizas Queensberry. Šios taisyklės sudaro angliško bokso, kokį mes žinome, pagrindą.

Šiaurės Amerikoje boksas buvo oficialiai pripažintas 1888 metais ir tapo olimpiniu sportu St. Luis žaidynėse 1904 metais.

1994 metais moterų boksas, kuris anksčiau buvo draudžiamas, buvo pripažintas Tarptautinės mėgėjų bokso asociacijos (IABA). Organizacija buvo įkurta 1946 metais, ją sudaro daugiau kaip 180 nacionalinių federacijų, ji vis labiau populiarėja.

Boksas į Lietuvą atkeliavo palyginti vėlai. Pirmosios oficialios bokso varžybos buvo surengtos Kaune 1923 m.

Laikui bėgant boksas populiarėjo, atsirado daugiau sportininkų, daugėjo rezultatų.

Vienas garsiausių Lietuvos boksininkų yra A.Šocikas, daugkartinis Europos, SSRS ir Lietuvos sunkaus svorio čempionas, 1952 m. Helsinkio olimpinių žaidynių dalyvis.

Visagino sporto centre boksas pradėtas vystyti nuo 2012 m. sausio mėnesio. Boksininkus rengia treneris mokytojas Denis Naidionov (tel. 8 622 84726).
Kreiptis adresu: Visagino sporto centras, Parko g. 2A.

YouTube Preview Image

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.