Slidinėjimas

Slidinėjimo išradėjais laikomi skandinavai, slidinėjimas atsirado maždaug prieš 4 – 500 metų.

Slidinėjimas tapo sportine rungtimi pirmoje XVIII a. pusėje Norvegijoje. Tarptautinė slidinėjimo federacija (FIS) įkurta 1924 m.

Slidinėjimas sujungia įvairių distancijų lenktynes, šuolius nuo tramplyno, dvikovę (lenktynės ir šuoliai), kalnų slidinėjimą. Slidinėjimas yra viena iš žiemos olimpinių žaidynių šakų.

Visagine slidinėjimo sportą imta plėtoti nuo 1986 m.

Slidininkus rengia treneriai mokytojai metodininkai Natalja ir Igor Terentjev. Jie taip pat yra vyriausieji šalies rinktinės treneriai.

Šie treneriai išugdė ne vieną talentingą ir perspektyvų sportininką. I. Terentjeva, N. Kočergina, A. Novoselskij, J. Kolga įeina į pagrindinę Lietuvos rinktinės sudėtį, dalyvauja aukščiausio lygio varžybose. I. Terentjeva ir A. Novoselskij įtraukti į šalies olimpinės rinktinės sudėtį.

I. Terentjeva ir V. Gusev dalyvavo 2002 m. žiemos sporto Olimpiadoje Solt Leik Sityje (JAV), I. Terentjeva ir A. Novoselskij – 2006 m. žiemos sporto Olimpiadoje Turine (Italija). I. Terentjeva ir A. Novoselskij yra daugelio pasaulio čempionatų, taurės varžybų dalyviai.

Geriausių rezultatų yra pasiekusi I. Terentjeva: iškovotas sidabro medalis 2001 m. Europos olimpiniame festivalyje, bronza – 2001 m. Pasaulio jaunių slidinėjimo čempionate, 4-oji vieta 2007 m. Pasaulinėje studentų universiadoje, 7-oji vieta 2007 m. Pasaulio jaunimo čempionate. 2001 m. Pasaulio jaunių čempionate J. Darzniek buvo 10-tas.

Daugelis mūsų sportininkų yra baigę aukštąsias kūno kultūros ir sporto mokyklas bei magistrantūros studijas Lietuvoje ir Rusijoje. Jie dirba treneriais, dėsto bendrojo lavinimo ir aukštosiose mokyklose, vadovauja rinktinėms Lietuvoje ir užsienyje.
Treneriai:
Natalija Terentjeva (tel. + 370 614 72 219)
Igor Terentjev (tel. + 370 614 23 948)
Kreiptis adresu: Visagino sporto centras, Kosmoso g. 28A.

YouTube Preview Image

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.