Istorija

BENDRA INFORMACIJA APIE ĮSTAIGĄ

Visagino sporto centras susikūrė 2009 m. spalio 28 d. jungimo būdu reorganizavus Visagino akrobatikos sporto mokyklą bei Visagino kūno kultūros ir sporto centrą į naują juridinį asmenį – Visagino sporto centrą (toliau VSC).

Sunkmečiu itin mažėjant biudžeto asignavimams, savivaldybės valdžia nusprendė optimizuoti Visagino savivaldybėje veikiančių biudžetinių sporto įstaigų tinklą, ieškant galimybių mažinti įstaigų administravimo ir kitas išlaidas, bet stengdamasi išsaugoti paslaugų, teikiamų vaikams ir jaunimui, įvairovę ir kokybę.

Po reorganizacijos buvo išlaikyta 12 sporto šakų įvairovė (sportinė akrobatika, šuoliai ant akrobatinio takelio, šuoliai ant batuto, sportinė aerobika, slidinėjimas, graikų–romėnų imtynės, baidarių ir kanojų irklavimas, futbolas, krepšinis, lengvoji atletika, biatlonas, sportiniai šokiai).

Po reorganizacijos Visagino sporto centrui perduotas visas iki tol veikusių abiejų sporto įstaigų patikėjimo teise valdomas turtas ir funkcijos – taip užtikrintas vykdytų programų tęstinumas. Be to, numatyta, kad įkurtas Visagino sporto centras bus priverstas naudotis papildomomis kitų biudžetinių įstaigų (Sporto komplekso, bendrojo lavinimo mokyklų) patalpomis ugdymo procesui vykdyti, nes pagal teikiamų paslaugų apimtį turimų patalpų neužtenka ir neužteks.

Buvę Visagino akrobatikos sporto mokyklos bei Visagino kūno kultūros ir sporto centro sporto treneriai-mokytojai po reorganizacijos tapo treneriais neformaliojo švietimo įstaigoje – Visagino sporto centre.

2011 metų pradžioje VSC mokymo grupėse buvo tarifikuota 874 sportininkai (iš jų 30 lanko po 2 sporto šakas).

Visagino kūno kultūros ir sporto centro istorija

Centro kūrimosi pradžia susijusi su irklavimo sporto mokykla. Dalis etatų buvo Ignalinos rajono Vaikų sporto mokykloje. Plečiantis darbui su vaikais energetikų gyvenvietėje, specialistai buvo perkelti į Parko g. 14, administracijai buvo skirti du kabinetai.

Dabartinis Centro pastatas pradėtas eksploatuoti 1988 m. Jis buvo pastatytas kaip pirties-sveikatingumo kompleksas ir skalbykla, skirti aptarnauti beveik 60 tūkstančių gyventojų, nes tiek numatyta statomo miesto generaliniame plane (pastačius numatytus visus 4 reaktorius, tiek žmonių turėjo gyventi užbaigtame statyti energetikų mieste), baigus viso atominio komplekso statybą. Iki 1996 m. pastatas buvo valstybinės komunalinių paslaugų įmonės balanse.

Visagino kūno kultūros ir sporto centras buvo įkurtas 1994 metų pavasarį reorganizavus baidarių ir kanojų irklavimo sporto mokyklą, kuri veikė nuo 1988 m. (140 sportininkų), ir keletą savanoriškų IAE ir Vakarų statybos valdybos sporto draugijų. Vadovu tuo metu buvo paskirtas Jonas Nekrošas, vėliau, 1995 metais – Nikolajus Aleksejenka. Apie 470 sportininkų tuo metu užsiiminėjo 5 sporto šakomis – irklavimu, imtynėmis, futbolu, krepšiniu ir slidinėjimu. Vadovaujant N. Aleksejenkai miesto pirties pastatas buvo rekonstruotas į sporto centrą – įrengtos sporto ir treniruoklių salės, skalbyklos patalpose įrengta graikų-romėnų imtynių salė.

Laikui bėgant Sporto centras išaugo į didžiulę sporto organizaciją, garsią savo talentingais treneriais ir sportininkais. Nuo 2002 m. jam vadovavo Nikolajus Charlamovas, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Tamara Gaivoronskaja, pavaduotojas ūkiui Pranas Misiūnas, buhalterė Tatjana Michalskaja, sekretorė Janina Tereščenko.

Sporto centro trenerių dėka berniukai ir mergaitės galėjo tapti pasirinktų sporto šakų meistrais. 2008 m. Sporto centre buvo vystomos 8 sporto šakos, iš kurių 7 yra olimpinės: baidarių ir kanojų irklavimas, graikų-romėnų imtynės, futbolas, krepšinis, slidinėjimas, biatlonas, lengvoji atletika ir sportiniai šokiai. Sporto grupes lankė 470 sportininkų nuo 6 iki 25 metų. Be to, aktyviai gyvenantys suaugę miesto gyventojai mielai sportavo Sporto centro treniruoklių salėse, kurias sporto klubai galėjo išsinuomoti.

Sporto centrui priklausė keletas sporto bazių: irklavimo bazė, įsikūrusi ant ežero kranto; futbolo stadionas su žaliąja danga ir atsarginiu lauku; slidinėjimo bazė, įsikūrusi Kosmoso g. 28A, ten pat įrengtos bokso ir treniruoklių salės; taip pat centrinis Sporto centro pastatas, Taikos pr. 23, kuriame yra puikios imtynių ir treniruoklių salės, baseinas, rekonstruotas į irklavimo baseiną.

Apie centro trenerių ir auklėtinių pasiekimus jau buvo rašyta šio skyrelio pradžioje. Reikėtų pridurti, kad ne tik vaikinai, bet ir mergaitės žaidžia futbolą. Mergaites treniravo ir toliau treniruoja Nikolajus Charlamovas. Kol kas žaidžia tik viena mergaičių futbolo komanda, kuri dalyvauja Lietuvos rungtynėse, tarptautiniuose turnyruose.

Krepšinį Sporto centre žaidžia apie 50 sportininkų. Dirba treneris Nikolajus Aleksejenko. Krepšinio komandos, vadovaujamos trenerio, pasiekia gerų rezultatų rungtynėse, tarptautiniuose turnyruose, Lietuvos čempionato žaidynėse. Du trenerio Nikolajaus Aleksejenko auklėtiniai Vaidas Plioplis ir Justas Sinica žaidžia Lietuvos superlygos krepšinio komandose.

Lengvąja atletika, vadovaujant trenerei Dinai Makarenko, užsiiminėja 12 žmonių. Trenerės auklėtiniai dalyvauja respublikinėse varžybose.

Biatlonas Sporto centre pradėtas vystyti nuo 2002 m., kai dirbti pradėjo treneris Jevgenijus Pečionkinas, kuris nuo 1988 m. dirbo biatlono ir slidinėjimo treneriu Visagine. J. Pečionkinas darbą pradėjo slidinėjimo klube „Snaigė“, veikusiame prie „Atgimimo“ gimnazijos, kuris, padedant merui Vytautui Račkauskui, virto biatlono klubu. Treneris turėjo fizinio lavinimo pamokų gimnazijoje, gal todėl didžiausią dalį biatlonininkų, Lietuvos rinktinės narių, sudarė gimnazistai. Buvo dirbama ne tik su vaikais, pasiekusiais gerų rezultatų, bet ir su sportininkais veteranais.

Dabar Sporto centre dirba 2 biatlono treneriai – Jevgenijus Pečionkinas ir Viačeslavas Rumiancevas, kurie treniruoja 20 sportininkų. Jevgenijaus Pečionkino auklėtinis Aleksandras Derendiajevas 2005, 2006 metais buvo pagrindinis Lietuvos biatlonininkas, Europos olimpinių festivalių ir trijų pasaulio čempionatų dalyvis. Jevgenijaus Pečionkino auklėtinis Aleksandras Lavrinovičius užėmė 8 vietą 2003 m. Pasaulio jaunių čempionate. 2005 m. Aleksandras Derendiajevas ir Maksimas Domaševas Pasaulio universiadoje Austrijoje užėmė 20 vietą. 2006 m. Veronika Lagun Pasaulio biatlono čempionate užėmė 20 vietą. Dabar auga nauja biatlonininkų karta – Anastasija Baranovskaja, Aleksandras Pečionkinas, Liudmila Kolosova, Olga Tatarinova, kurie jau yra tarptautinių varžybų dalyviai.

Sportiniai šokiai Sporto centre vystomi nuo 2005 metų. Trenerė Valentina Danilevičienė subūrė apie 50 vaikų, kurie aktyviai šoka, sportuoja, dalyvauja Lietuvos varžybose.

Aukšti Visagino kūno kultūros ir sporto centro sportininkų laimėjimai ir sėkmingi pasirodymai – tai ilgo sportininkų ir jų trenerių darbo rezultatas, taip pat ir miesto savivaldybės, kuri visada rėmė ir skatino sporto plėtrą Visagine, nuopelnas.

Be sporto salių Sporto centre yra keletas 3 – 4 vietų bendrabučio tipo gyvenamųjų kambarių, kuriuose apgyvendinami į Visaginą atvykę sportininkai bei mūsų miesto svečiai.

Kadangi Sporto centre nėra salių žaidimams ir sportiniams šokiams, tenka naudoti bendrojo lavinimo mokyklų sporto sales krepšinio, futbolo (žiemos metu) ir sportinių šokių treniruotėms bei varžyboms.

Sporto centre dirba patyrę treneriai. Prie talentingų ir savo darbui atsidavusių trenerių, dirbančių po 10-15 ar net 20 metų, prisijungė jauni treneriai.

Sporto centre dirba 18 trenerių, kai kurie dėl savo auklėtinių laimėjimų žinomi Lietuvoje ir pasaulyje. 7 treneriai turi Lietuvos trenerio vardą: Dmitrijus Michailovas, Olga ir Aleksejus Rein, Teimurazas Grdzelišvilis, Nikolajus Medvedevas (mirė 2009 m.), Jevgenijus Pečionkinas, Nikolajus Charlamovas, Viačeslavas Rumiancevas; 3 – nacionalinės kategorijos treneriai: Vitalijus Nagovicinas, Natalja ir Igoris Terentjevai, 3 – nusipelnę Lietuvos treneriai Vasilijus ir Vladimiras Suchorukovai, Nikolajus Aleksejenko.

Treneriai Vasilijus Suchorukovas (baidarių ir kanojų irklavimas), Igoris Terentjevas (slidinėjimas), Vitalijus Nagovicinas (graikų-romėnų imtynės) yra šalies rinktinių treneriai. Vladimirą Suchorukovą Kūno kultūros ir sporto departamentas pripažino geriausiu 2002 metų Lietuvos treneriu, Vasilijus Suchorukovas už gerus rezultatus, pasiektus per metus, pripažintas geriausiu treneriu 2003 metais. 2006 metais Vladimiro Suchorukovo auklėtinis Raimundas Labuckas pateko į geriausių Lietuvos sportininkų dešimtuką.

Centro auklėtiniai, vadovaujami patyrusių trenerių, daugelį metų yra slidinėjimo, baidarių ir kanojų irklavimo, graikų-romėnų imtynių lyderiai Lietuvoje. Jau niekam nėra naujiena, kad Lietuvos čempionai ir prizininkai gyvena Visagine.

Sporto centro auklėtiniai keletą metų tapo respublikinio geriausio metų sportininko-moksleivio konkurso laureatais. Geriausi 2002 metų sportininkai-moksleiviai – Irina Terentjeva (treneriai N. ir I. Terentjevai), Kirilas Prochorovas, Raimundas Labuckas (treneris Vl. Suchorukovas), Jevgenijus Šuklinas (treneris Vas. Suchorukovas). Geriausi 2003 metų sportininkai-moksleiviai – Jevgenijus Šuklinas (treneris Vasilijus Suchorukovas) ir Aleksejus Djakonovas (treneris Vitalijus Nagovicinas).

Sporto centro auklėtiniai nuolat papildo šalies rinktinių gretas (nuo jaunių iki suaugusiųjų), žaidžia geriausiose respublikos krepšinio ir futbolo komandose, gina Lietuvos garbę daugelyje tarptautinių varžybų.

2008 metais 32 sporto centro auklėtiniai buvo Lietuvos rinktinių komandų oficialiuose sąrašuose.

Akrobatikos sporto mokyklos istorija

Dūkšte dislokuotame sovietų kariniame dalinyje 55614, vadovaujant karinio dalinio fizinio rengimo vadovui Sergejui Albridzio, 1976 m. iš medinių stulpų, stiklo vatos ir faneros buvo pastatyta 6 x 9 kvadr. m dydžio sporto salė. Tuo metu Sergejus jau buvo žinomas sportininkas, TSRS akrobatinių šuolių čempionas. Jam talkino žinomas šuolininkas ant batuto Viktoras Kalininas.

1977 m. buvo įkurtas sportinės akrobatikos skyrius ir suburta pirmoji norinčių sportine akrobatika užsiiminėti 26 žmonių grupė.

V. Kalinino ir S. Albridzio dėka 1978 m. prie VSV JKP – 150 buvo atidaryta Akrobatikos sporto mokykla (96 sportininkai). Mokyklos direktorė buvo Tatjana Semionova. Mokykloje veikė du skyriai: sportinės akrobatikos ir klasikinių imtynių, dirbo 6 treneriai (2 iš jų antraeilininkai) ir 1 choreografas.

Sporto entuziastai savo jėgomis pastatė sporto salę. Buvo pasirūpinta greideriais, ekskavatoriais, sunkvežimiais. Už dabartinio Kūno kultūros ir sporto centro pastato (Taikos pr. 23) link dabartinės „Verdenės” gimnazijos 1980 m. pabaigoje buvo sumontuota Uzbekijoje pirkta pripučiama sporto salė.

Salėje sportavo akrobatai, futbolininkai, kitomis sporto šakomis užsiiminėjantys statybininkai. Vykdavo VSV padalinių įvairių sporto šakų komandų čempionatai, rungtynės. Tarp futbolo komandų ilgą laiką nenugalima buvo automobilių transporto valdybos rinktinė.

Pastatytoje sporto salėje buvo 8 odiniai gimnastikos čiužiniai, stalo teniso stalas, štanga, svarsčiai, slidės, futbolo ir tinklinio kamuoliai. Kiaurą dieną salėje galėjo sportuoti laisvi nuo darbo karininkai, kareiviai, civiliai gyventojai. Salėje buvo vykdomos varžybos tarp karinių dalinių komandų.

Užsiėmimai vyko minėtoje salėje, paskui 11 x 11 kvadr. m rekreacijos salėje bei, 1-osios vidurinės mokyklos direktoriui Viktorui Frolovui sutikus, mokyklos koridoriuose ir aktų salėje.

1983 m. 1-ojoje vidurinėje mokykloje suburiama viena sportinės akrobatikos 30 mokinių klasė. Mišri pora I. Anisimova ir S. Jeriomkinas TSRS pirmenybėse iškovojo bronzos medalius. Per 1978 – 1983 metus (penkerius metus) mokykla paruošė 7 sporto meistrus, 36 kandidatus į sporto meistrus, 54 pirmaatskyrininkus.

1984 m. buvo įkurta Lietuvos akrobatikos federacija, prezidentu išrinktas IAE generalinio direktoriaus vienas pavaduotojų Edmundas Krūminis.

Naujasis sporto mokyklos pastatas buvo užbaigtas 1985 metų rugpjūtyje. Darbų vykdytojas Leonidas Gurinas, karkasą montavo SMV-2, apdailą atliko SMV-14. 1985 m. pradėjo veikti nauja moderni Akrobatikos sporto mokykla. 1986 m. įrengta specializuota akrobatikos salė specialistų buvo laikoma viena moderniausių Europoje.

Ši sporto įstaiga išugdė daug žinomų sportininkų. 1992 m. Visagino akrobatai pirmą kartą Lietuvos rinktinėje dalyvavo pasaulio ir Europos čempionatuose. Nuo to laiko pasaulio ir Europos pirmenybėse jie yra pelnę visų spalvų medalius.

Nuo 1994 m. sporto mokyklai vadovavo Sergejus Albridzio.

Mokykla turėjo vieną didelį pastatą, kur vienu metu galėjo treniruotis kelios mokymo grupės. Mokykla buvo aprūpinta specialiais treniruokliais ir įrengimais, buvo atskira patalpa muzikos garso operatoriui, treniruoklių salė. Kultūros ir sporto rėmimo fondo lėšomis buvo nupirktas batutas, akrobatikos kilimas. 2005 m. baigtas persirengimo kambarių remontas, 2006 m. suremontuota saunos patalpa.

Mokyklos auklėtiniai P. Albridzio, I. Anisimova, D. Artamonovas, E. Balmatovas, A. Barkovas, S. Beloglazovas, M. Genrichas, B. Golubkovas, M. Grigorjeva, I. Feklistova, N. Janukovič, V. Janukovič, S. Jeriomkinas, D. Kalininas, M. Karpova, S. Kniazevas, A. Koklejeva, N. Koklejeva, D. Koniajevas, J. Korotkova, N. Kovalenkova, T. Kuzmina, O. Levčuk, V. Lukašovas, M.Lukjanova, E. Matuševa, A. Malyševas, D. Pakalama,J. Plotnikova, N. Perechrestas, O. Piragovas, V.Piragovas, M. Prugovas, T. Rešetova, J. Rybakova, T. Romaniuk, D. Sazonenkov, E. Servut, E. Solominas, D. Šumilo, T. Terechova, O. Trošinas, E. Vasilega, I. Vyperalenkova, M. Zemnickaja, S. Zubkovas, E. Žguliova ir kt. dalyvavo Europos ir pasaulio čempionatuose, buvo jų nugalėtojai ar prizininkai. Iškovoti 28 aukso, sidabro ir bronzos medaliai.

Akrobatikos sporto mokykloje buvo vystomos 4 sporto šakos: sportinė akrobatika, šuoliai ant akrobatinio takelio, šuoliai ant batuto ir sportinė aerobika.

Mokyklą lankė daugiau kaip 300 sportininkų. Joje dirbo 18 trenerių-sporto mokytojų, iš jų 1 Lietuvos nusipelnęs treneris, 10 – Lietuvos nacionalinės kategorijos trenerių, 1 – Lietuvos sporto treneris, 6 treneriai-sporto mokytojai.

Mokykla išugdė tūkstančius sportininkų, parengė daugiau kaip 20 tarptautinės kategorijos sporto meistrų ir apie 120 nacionalinės kategorijos sporto meistrų. Nuo 1982 iki 2003 m. Akrobatikos sporto mokyklos auklėtiniai Europos ir pasaulio čempionatuose iškovojo 34 medalius (aukso, sidabro, bronzos).

Už aukštus akrobatų rezultatus 1986 m. mokyklai buvo suteiktas Specializuotosios olimpinio rezervo mokyklos vardas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.