- VšĮ Visagino sporto ir rekreacijos centras - http://vsc.sugardas.lt -

Graikų-romėnų imtynės

Imtynės yra kovos plikomis rankomis sportas, kuriame du priešininkai, naudodami tam tikrus veiksmus, stengiasi pargriauti vienas kitą ir prispausti mentis prie kilimo.

Viena seniausių kovos sporto formų imtynės buvo sudėtinė karinio parengimo dalis senovės Graikijoje ir pirmą kartą pateko į senovės olimpines žaidynes 708 m. prieš mūsų erą.

Viduramžiais imtynės pasirodė Anglijoje, Prancūzijoje ir Japonijoje. Jos buvo pirmųjų šiuolaikinių olimpinių žaidynių programoje 1896 m., o šiandien yra dvi formos: laisvojo stiliaus, įtrauktos į žaidynes 1904 m., bei graikų-romėnų, įtrauktos 1908 m.

Tarptautinė imtynių federacija geriausiu 20 a. graikų – romėnų imtynių stiliaus kovotoju pripažino Rusijos sportininką Aleksandrą Kareliną, triskart olimpinį, 10 kartų pasaulio, 12 kartų Europos ir 13 kartų SSRS ir Rusijos čempioną.

Graikų – romėnų imtynės Visagine vystomos nuo 1978 m. ir yra viena iš populiariausių sporto šakų.

Sportininkus treniruoja treneris mokytojas metodininkas Vitalij Nagovicin ir treneris mokytojas Jurij Nagovicin. V. Nagovicin yra ir vyriausiasis šalies rinktinės treneris.

Šie treneriai išugdė nemažai puikių sportininkų, kurie sėkmingai dalyvauja ne tik Lietuvos pirmenybėse bei čempionatuose, bet ir tarptautiniuose turnyruose.

J. ir V. Korepanov, A. Švaikovskis, O. Lavruvjanec, M. Mikulėnas, G. Usmanov, A. Djakonov, V. Myza – Europos čempionatų ir tarptautinių turnyrų dalyviai. G. Usmanov 2006 m. tarptautiniame turnyre iškovojo 1-ąją, O. Lavruvjanec tų pačių metų Europos jaunimo čempionate – 5-ąją vietą. T. ir M. Akbulatov, G. Svirskij, R. Fridrikas, V. Gergel, A. Mialikov, M. Zolotin ir daugelis kitų – tarptautinių graikų – romėnų imtynių turnyrų dalyviai ir nugalėtojai.
Treneriai:
Vitalij Nagovicin (tel. + 370 656 10 650)
Jurij Nagovicin (tel. + 370 670 70 820)
Kreiptis adresu: Visagino sporto centras, Taikos pr. 23.

YouTube Preview Image [1]